100. mieszkanie oddane w ręce mieszkańców, czyli jak Złotów spełnia marzenia o własnym lokum?

W poniedziałek, 27 września o godz. 14.00 nastąpiło oficjalne otwarcie piątego budynku mieszkalnego, stanowiącego zasób mieszkaniowy Złotowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. To już 100 mieszkań udostępnionych na preferencyjnych zasadach najmu, z których korzysta ponad 250 mieszkańców Złotowa. Burmistrz Miasta Złotowa Adam Pulit zachęca w ten sposób złotowian do osiedlania się i wiązania swojej przyszłości z tym urokliwym i wygodnym do życia miastem.

–  Wielu mieszkańców  boryka się z problemem ograniczonej dostępności mieszkań w Złotowie – mówi Adam Pulit, burmistrz Złotowa. – Tym bardziej cieszę się, że rozwijamy Złotowskie TBS, udostępniając mieszkania o czynszu regulowanym coraz większej liczbie mieszkańców. To uzupełnia ofertę deweloperów i pozwala mieszkańcom zyskać własne lokum bez potrzeby zaciągania zobowiązań finansowych, jak kilkudziesięcioletnie kredyty hipoteczne. To znakomita alternatywa dla wielu złotowian, którzy dzięki takiej możliwości, rezygnują z perspektywy emigracji i decydują się na pozostanie w Złotowie. Tu osiedlają się i zakładają rodziny, a nasze miasto wciąż się rozwija i wzbogaca o kolejnych mieszkańców. Dziś oddajemy do dyspozycji mieszkańców blok przy ul. Sienkiewicza 2, w którym zamieszka 40 osób, w tym 18 dzieci. Przy okazji tego przedsięwzięcia, uporządkowaliśmy także teren wokół bloku, więc okolica znacznie zyskała na atrakcyjności. To jedna z najlepszych miejskich inwestycji w centrum Złotowa – podkreśla Adam Pulit.

Inwestycja spółki miejskiej przy ul. Sienkiewicza kosztowała blisko 3,8 mln zł i realizacja zamknęła się w planowanych kosztach. W efekcie, powstało 15 lokali mieszkalnych, zespół 5 garaży oraz budynek gospodarczy składający się z 17 pomieszczeń. W celu skorzystania z oferty Złotowskiego TBS najemcy zobowiązani są do wniesienia wkładu własnego w postaci partycypacji w kosztach budowy, dzięki czemu uzyskują prawo do najmu mieszkania na preferencyjnych, długoterminowych warunkach.

Po oddaniu do użytku budynku przy ul. Sienkiewicza, w skład zasobów mieszkaniowych Złotowskiego TBS wchodzą: 100 lokali mieszkalnych, 25 garaży, 2 lokali użytkowych oraz 17 pomieszczeń gospodarczych.  Budynki stanowiące własność Złotowskiego TBS zlokalizowane są przy ul. Wańkowicza, Kocika oraz Sienkiewicza.

– Chcemy rozwijać budownictwo mieszkaniowe w Złotowie, ponieważ zależy nam, aby przybywało nam mieszkańców, którzy komfortowo będą tu żyć, uczyć się i pracować – mówi Adam Pulit, burmistrz Złotowa. – Złotów zapewnia znakomite warunki do mieszkania i wygodnego życia w otoczeniu natury. Mamy dodatnie saldo migracyjne, cały czas dbamy o rozwój miejskiej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Nie zapominamy także o kolejnych mieszkaniach. Następnym wyzwaniem, które przed sobą stawiamy w tym obszarze jest budowa bloku komunalnego z 14 mieszkaniami przy ul. Polnej, na budowę którego uzyskaliśmy już pozwolenie. Będziemy starać się teraz o 80% dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego na budowę nowego bloku i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem – już wkrótce ruszymy z budową kolejnej inwestycji – zapowiada burmistrz Złotowa.

15 nowych najemców mieszkań znajdujących się w bloku przy ul. Sienkiewicza 2 odebrało klucze do swoich upragnionych lokali bezpośrednio z rąk burmistrza Złotowa podczas uroczystego otwarcia inwestycji, jakie miało miejsce w dniu 27 września 2021r.

Menu